Interview o nové verzi EPLAN Platforma 2022: spolupráce a partnerství

Autor

Birgit Hagelschuer Birgit Hagelschuer Tisková mluvčí EPLAN & CIDEON.
27/10/21

Interview o nové verzi EPLAN Platforma 2022: spolupráce a partnerství

Autor: Birgit Hagelschuer Čas na čtení: minuta minuty

Thomas Weichsel, ředitel produktového managementu, byl od roku 2008 u 13 nových vydání aktualizací. Ale žádná z nich nebyla tak zajímavá jako tato: EPLAN Platforma 2022 má úplně nový technický základ, nový design a mnoho přidaných funkcí. V interview nám Thomas odhaluje ještě více.

Jaký byl konkrétní důvod pro další rozvoj verze EPLAN Platforma 2022?

Náš developerský tým už delší dobu plánoval a připravoval kompletní revizi softwaru. A když letos měníme systém předplatného, cítili jsme to jako vhodný okamžik pro zapracování inovací. Změnou předplatného také upevníme naše vztahy se zákazníky: dostáváme se blíže ke spolupráci na úrovni partnerství. To znamená, že dokážeme lépe porozumět potřebám zákazníků, a ty pak zohlednit při implementaci. Změny v nové verzi platformy EPLAN se vyplatily. Nyní je intuitivnější, flexibilnější a všeobecně produktivnější. Je také integrovaná do celé řady našich řešení, jako je náš partnerský program a vývoj v cloudu. Jinými slovy: to, co se počítá, je celý balíček.

Co ale tyto inovace znamenají pro uživatele softwaru?

Záleží na tom, jestli mluvíme o stávajících, nebo nových zákaznících. Zatímco ti stávající si mohou užívat optimalizované rozhraní, které jim usnadní práci, noví zákazníci těží ze snadného použití softwaru, což jim umožní rychleji zvýšit jejich produktivitu. Co ale ocení oba dva, stávající i nový zákazník, je fakt, že intuitivní rozhraní je založeno na operačních konceptech, které jsou klientům dobře známé, což je velmi důležitá hodnota. To můžeme vidět na integrované liště záložek nebo „backstage view“, které už většina lidí dobře zná z jiných zavedených softwarových produktů. To vše výrazně zlepšuje ergonomii a celkový pracovní komfort uživatelů.

Weichsel_Geste_Blog

Během vývoje nové verze EPLAN Platforma 2022 se Thomas Weichsel soustředil hlavně na benefity pro uživatele. „Bylo pro nás důležité navrhnout nový software tak intuitivní, aby díky němu i „noví zákazníci“ rychle zvýšili svou produktivitu, a zároveň, aby přinesl jasné výhody pro naše stávající klienty.“

Uživatelé také mohou využívat výhod vylepšeného pracovního procesu. S využitím nového centra vkládání, do kterého jsme zahrnuli dlouholetý vývoj a požadavky zákazníků. To znamená, že noví zákazníci mohou začít jen s minimálním úsilím a ti stávající uvidí již po krátkém čase jasně všechny jeho výhody. Aktuální zpětná vazba od beta testerů naznačuje, že to tak skutečně je.

Jaké byly během vývoje ty největší výzvy?

Naše řešení nejsou jen jednoduché ECAD systémy, ale často představují pro firmy jakousi páteř projektování a vývoje produktů. Jsou hluboce integrována do zákaznické infrastruktury a strategie, a pokud jde o investice, tak mohou být plánované na celé roky. S tím přichází obrovská zodpovědnost. Opravdu je chceme přizpůsobit specifickým potřebám našich klíčových trhů. Uspět ale můžeme jen tehdy, pokud s klienty úzce spolupracujeme a velmi si vážíme jejich důvěry.

Spolupráce a partnerství – to jsou dva pilíře, na nichž budou založeny všechny naše budoucí aktivity, které jsme promítli i do vývoje nové verze EPLAN Platforma 2022. Naším cílem bylo podpořit vzájemnou výměnu informací a spolupráci jednotlivých firem v průmyslových sektorech našich zákazníků. S novou verzí EPLAN Platforma 2022 a její perfektní integrací do cloudu se nám to podařilo. Naše cloudové aplikace, jako je EPLAN eBUILD, eMANAGE a eVIEW, umožňují zákazníkům platformy úplně nové typy spolupráce. Díky našim cloudovým řešením můžete ještě lépe spolupracovat se svými zákazníky, partnery a dodavateli, a dosáhnout tak mnohem více: Celkový prospěch z řešení EPLAN je díky tomu ještě o něco vyšší.

Více informací o nové verzi EPLAN Platforma 2022 najdete v záznamu našeho webináře nebo na webových stránkách EPLAN.

 

Zhlédnout záznam webináře s novinkami EPLAN Platforma 2022

 

Podobné kategorie:
Sdílet...

Komentáře