14/02/23

Konfigurace tras pro pokládku kabelů pomocí modulu EPLAN FieldSys

Autor: Eduard Kolomý Čas na čtení: minuta minuty

EPLAN FieldSys je modul, který umožňuje konfigurovat trasy pro pokládku kabelů ve 2D podkladech pro uspořádání strojů/zařízení a budov. Zahrnuje i správu komponent pro vytvoření kabelových tras pomocí databáze artiklů. Tím přispívá k urychlení procesů, zjednodušení montáže a servisu a zajištění efektivního plánování systému.

Modul Fieldsys je založen na 2D výkresech uspořádání strojů/zařízení, případně budov, které lze načíst do projektu EPLAN ve formátu DWG nebo DXF. V rámci platformy EPLAN může konfigurátor systému přidat do těchto podkladů rozmístění jednotlivých komponent jako jsou rozváděče, čidla, motory apod. a zakreslit v příslušném měřítku možné trasy pro pokládku kabelů. To znamená, že spojení mezi rozváděčem a jednotlivými provozními komponenty lze efektivně plánovat a trvale dokumentovat. Umístění komponent zakreslených ve schématech zapojení probíhá jednoduše přetažením metodou Drag&Drop ze seznamu v příslušném navigátoru.

 

Na základě propojení mezi komponenty definovanými ve schématu elektrického zapojení Fieldsys zaroutuje všechny kabelové spoje do projektantem definovaných tras. Následně se vypočítají délky zaroutovaných kabelů a zkontroluje stupeň zaplnění jednotlivých kabelových tras. Délky kabelů se automaticky zapíší k příslušným kabelům do schématu zapojení a tím i do všech relevantních výstupů, jako např. seznam kabelů a kusovník.

EPLAN FieldSys kabelove trasySamozřejmostí je možnost generování komplexních výstupů obsahujících informace o počtech a délkách použitých kabelů, délkách jednotlivých kabelových tras a potřebného materiálu pro jejich vytvoření. Projektová dokumentace kabelových tras může mimo jiné obsahovat i výpis položených kabelů pro každou zakreslenou trasu, takže jsou k dispozici všechny informace, které jsou nebytné při procesu pokládky kabelů. 

Pro získání více informací k modulu EPLAN FieldSys prosím kontaktujte naše obchodní oddělení telefonicky +420 485 161 097, e-mailem: info@eplan.cz nebo prostřednictvím tohoto formuláře.

Mohlo by vás také zajímat:

Vytvářejte a dokumentujte kabelové svazky efektivně a automaticky

Návrh ohýbaných měděných přípojnic ve 3D

Návrh kabeláže a kabelových svazků ve 3D

 

Sdílet...

Komentáře