Autor

EPLAN CZ&SK EPLAN CZ&SK
18/01/24

EPLAN Education: Propojení teorie a praxe ve vzdělávání

Autor: EPLAN CZ&SK Čas na čtení: minuta minuty

Pokud se odborníků z praxe zeptáte, kde vidí největší problémy současného trhu, nejspíš uslyšíte shodnou odpověď – nedostatek projektantů. Ať už jde o automobilový, energetický či zpracovatelský průmysl, poptávka po nových talentech je vysoká. Právě v těchto oblastech je velmi populární i EPLAN, který naplňuje poptávku po integrovaných procesech projektování. Díky programu EPLAN Education se daří již během studia připravovat pro trh budoucí technické inženýry a projektanty.

Moderní průmysl potřebuje studenty, kteří si poradí s trendy, jako jsou digitalizace a Průmysl 4.0. Seznámit se s nástroji EPLAN ještě před zahájením kariéry je tak slibný krok k tomu, osvojit si moderní softwarová řešení v oblasti elektrotechniky, hydrauliky, pneumatiky, projektování EI&C a řídicích skříní.

„Společnost EPLAN je především známá tím, že dodává na trh softwarová řešení pro projektanty. Ale kromě toho výrazně investujeme do vzdělávání, tzn. do středních a vysokých škol, aby následně z technických oborů vycházeli mladí lidé, kteří znají, a hlavně umí projektovat,“ vysvětluje vizi programu EPLAN Education Petr Pospíšil, jednatel společnosti.

Společnost EPLAN však nemyslí jen na sebe. Dobře si totiž uvědomuje, že opravdu chybí velké množství projektantů, které je potřeba pro trh získat a nadchnout. „Protože pouze v případě, kdy bude celý ekosystém dobře a správně fungovat, bude se v něm všem dobře dařit,“ vysvětluje P. Pospíšil.

A co konkrétně firma EPLAN ve svém programu Education dělá pro to, aby ze škol vycházeli lidé, kteří dokážou skvěle projektovat? Jednoduše podporuje jejich vzdělávání již na úrovni středních a vysokých škol.

Zjistit více o programu EPLAN Education

Chcete-li zobrazit toto video, musíte přijmout funkční soubory cookie.

 

Od skript až po certifikát

Odborníci společnosti EPLAN připravují pro školy materiály, kde pomáhají vyučujícím předat vždy aktuální a praktické know-how. Ti tak vědí nejen co, ale i jakým způsobem a v jakém pořadí učit, a hlavně procvičovat v množství praktických ukázek.

„Největší výhodou je znalost, kterou studenti získají v rámci samotného studia při realizaci praktických projektů, které můžou uplatnit v praxi,“ pochvaluje si Ing. Branislav Bátora PhD., odborný asistent na Ústavu elektroenergetiky, VUT v Brně. I jeho studenti pak mají šanci získat při studiu certifikát, který svědčí o nabytí minimální znalosti, aby mohli nastoupit do své praxe jako začínající projektanti.

EPLAN touto úzkou spoluprací se školami připravuje studenty na reálný život a učí je, jak správně používat moderní nástroje, aby vše bylo v kvalitě odpovídající dnešní době.

„Díky této přípravě je možné vstupovat na trh práce už připravený, s povědomím o tom, jak bude výroba reálně probíhat, a zároveň být připravený na všechny možnosti vývoje projektu,“ zakončuje za EPLAN jeden z konzultantů Aleš Krhovský.

Podívejte se na zkušenosti vybraných vysokých škol, kde se EPLAN Education vyučuje:

EPLAN na FEKT VUT: Trh to žádá, studenti to oceňují

Studenti na VŠB-TUO získávají náskok v komplexním návrhu a testování  elektrických zařízení

 

Chcete se dozvědět více o programu EPLAN Education? Kontaktujte nás, rádi vám veškeré dotazy zodpovíme. 

Kontaktní údaje

 

 

Podobné kategorie:
Sdílet...

Komentáře