Autor

EPLAN CZ&SK EPLAN CZ&SK
19/12/23

Certifikace EPLAN Certified Engineer (ECE) umožní ovládnout software v plném rozsahu

Autor: EPLAN CZ&SK Čas na čtení: minuta minuty

Rozmanitost, vysoká funkcionalita i členitost. To přesně jsou hlavní výhody produktů EPLAN. Stejně tak často i drobnou překážkou ve snaze využívat produkty skutečně naplno. Naštěstí se v tomto ohledu lze spolehnout na řadu školení a pomoci od zkušených uživatelů přímo od společnosti EPLAN. Tím nejvyšším stupněm, který lze absolvovat je EPLAN Certified Engineer (ECE). Právě to absolvoval specialista elektrokonstrukce Jan Žák ve firmě Röttig Elektro.

Dodávky do strojního a automobilového průmyslu proudí k zákazníkům z netradiční historické budovy Muzea v přírodě Zubrnice. Zatímco kulisy společnosti zdobí historický nádech, softwarové vybavení firmy v čele s řadou EPLAN splňují ty nejmodernější požadavky, které zejména v automotive jsou standardem.

„EPLAN pro nás hraje celkem významnou roli. V automobilovém průmyslu je EPLAN implementován, takže většina firem požaduje, abychom dodávali dokumentaci v softwaru EPLAN. Tedy prvotní motivací pro nás je zejména fakt, že u našich zákazníků je již opravdu nutností,“ vysvětluje potřebu moderní dokumentace Zbyněk Pejša, majitel společnosti Röttig Elektro.

Expertem EPLAN krok za krokem

Díky speciálně vzájemně navazujícím profesionálním školením se stanete mezinárodně certifikovaným inženýrem EPLAN (EPLAN Certified Engineer ECE). Školení pokrývají témata od vytváření vysoce kvalitní dokumentace a definování norem a pravidel až po správné používání norem IEC – během šesti až dvanácti měsíců se stanete certifikovaným odborníkem EPLAN.

„Největší motivací bylo naučit se v softwaru EPLAN co nejlépe pracovat; tak, abych byl co nejvíc efektivní, když mám elektrokonstrukci na starosti sám. To je hodně důležitá věc, je to zkrátka základ, vysvětluje sám certifikovaný Jan Žák. Firma Röttig Elektro konkrétně používá EPLAN Electric P8, k němu i několik modulů jako například modul PLC.

Samotnou certifikaci není nutné vnímat jen jako status, který sám o sobě představuje konkurenční výhody. Tu přináší především aktivní přenos novinek a zkušeností ze školení.

„Co se týče certifikace je pro nás velmi důležité, že jsme prošli celým procesem školení, řadu věcí jsme se naučili používat efektivněji než dříve. Školení jako takové bylo pro nás možná důležitější než nakonec samotná certifikace. Určitě se dá říct, že po absolvování celého certifikačního školení konečně používáme EPLAN do míry, kterou jsme předtím neviděli,“ vysvětluje firemní motivaci Pejša.

Školení pak dle jeho slov přineslo zefektivnění celé řady věcí tak, aby se data dostala na rozvaděčovou dílnu včas, bezchybně a s kompletní dokumentací.

Chcete-li zobrazit toto video, musíte přijmout funkční soubory cookie.

 

Rychlejší a spolehlivější práce

V současné době certifikační kurz umožňuje volbu specializace, díky čemuž ještě více dokáže naplňovat očekávání účastníka, aby mohl co nejlépe přenést nové znalosti a zkušenosti do samotné praxe. V případě společnosti Röttig Elektro to byla automatizace.

„Jednalo se o tři bloky školení, bylo toho hodně. Ještě před jeho začátkem jsem se účastnil školení Basic, na něž navázalo pokročilejší školení. To se odehrálo někdy v roce 2013, tedy poměrně dávno. Pro certifikaci jsem začínal školením Refresh a pak navazovaly další odborné moduly. Školení Refresh trvalo pět dní, následovala série školení v délce dva nebo tři dny, vše se odehrávalo s odstupem času, myslím, že celková délka školení byla necelý měsíc,“ popisuje samotný průběh školení Žák.

I v rámci jednotlivých lekcí si pochvaloval i možnost praktické orientace na problém z praxe. Včetně přípravy otázek či ukázek na reálných tvořených projektech.

„Přístup odborníků z firmy EPLAN byl hodně dobrý. Když jsme na příklad řešili něco přímo z praxe, školitel byl schopen vytáhnout z rukávu řešení a okamžitě se problémem zabývat. Je vidět, že mají bohaté zkušenosti. Školení bylo vždycky dopředu připravené a školitelé nám předali to, co měli. To množství bylo obrovské. Když zbyl nějaký čas, nikdy neodbyli naše dotazy. Takže jsme mohli řešit naše aktuální témata, což bylo přínosné a navázané na naši praxi,“ chválil spolupráci s experty firmy EPLAN specialista elektro konstrukce Žák.

Největším benefitem pro firmu bylo, že se zrychlila práce lepším využíváním maker. Dříve ve firmě jejich funkcionalitu opomíjeli a docházelo spíše ke kopírování z původních starších projektů.

„Je dobré, že si člověk uvědomí, že jde některé věci dělat jinak. Otevře hlavu a podívá se z jiného pohledu. Někdy je dobré zbourat to, co jsme používali dosud,“ zamýšlí se Žák, přičemž jeho nadřízený věří, že i zákazníci budou těžit z nových vědomostí, který certifikace do firmy přinesla.

Zjistit více o certifikaci EPLAN Certified Engineer

 

Podobné kategorie:
Sdílet...

Komentáře